В який строк треба зареєструвати бюджетні зобов’язання за договором про закупівлю?

440

Запитання

У які строки замовник повинен зареєструвати бюджетні зобов’язання, за яким застосовуються процедури закупівель товарів, робіт і послуг?

Відповідь

Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України затверджений наказом Мінфіну від 02.03.2012  № 309.

Пунктом 2.2 цього Порядку установлено: якщо замовник бере бюджетне зобов'язання, за яким застосовуються процедури закупівель товарів, робіт і послуг, він має протягом 7 робочих днів з дати, зазначеної у звіті про результати проведення процедури закупівлі, подати до органу Казначейства з урахуванням законодавства у сфері закупівель відповідні документи. А саме:

  • Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 1 на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях;
  • оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання.

Як установлено Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, електронна система закупівель автоматично формує Звіт про результати проведення процедури закупівлі. Так само автоматично він оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу — протягом одного дня після оприлюднення замовником договору про закупівлю.

Отже, замовник має встигнути взяти бюджетне зобов'язання протягом 7 робочих днів з дати формування звіту про результати проведення процедури закупівлі, а не з дати укладення договору про закупівлю.

І що головне — затягувати до останнього з цим не варто. Адже за несвоєчасну реєстрацію бюджетних зобов’язань до розпорядників бюджетних коштів застосовуються заходи впливу відповідно до Бюджетного кодексу України.



Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналу «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією








© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах